• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

השותפים: טיפים לעיצוב חדרי ילדים משותפים


חדר ילדים משותף – יכול להיות הדבר הכי כיף בעולם או בלגאן אחד גדול. מטבע הדברים כאשר יש לפחות 2 ילדים שחולקים את אותו החדר כמות הרהיטים, החפצים והמשחקים שבו תגדל ובאופן טבעי יווצר עומס ובלגאן. אבל זה לא חייב להיות ככה. הנה כמה טיפים שיעזרו לשמור על חדר ילדים מעוצב, נקי ומסודר:

1. להוציא ריהוט מיותר: שידות, כוורות, ארונות, כורסאות וצעצועים ישנים. כל מה שהילדים כבר לא משתמשים בו כדאי להוציא מהחדר ולפנות מקום יקר.

להשאיר רק את הרהיטים ההכרחיים - החדר המשותף של ירין ורואי //עיצוב: שני עינתי , צילום: ניר עינתי

2. למקם בצורה נכונה את הרהיטים: לדאוג שבמרכז החדר ישאר חלל פנוי וריק שאפשר לפרוש עליו שטיח ולשחק שם. אם אתם מספרים לילדים סיפור לפני השינה, לדאוג שבין המיטות יהיה לכם מקום להניח פוף, או כיסא קטן שעליו תוכלו לשבת בנחת. כדאי גם לפנות שטח רצפה יקר לטובת תליה על הקירות – במקום כוורת לספרים וצעצועים, מדפים שתלויים על אחד הקירות.

3. לחשוב קדימה: לתכנן את המיקומים של גופי התאורה, שקעי החשמל, תליית המדפים וצביעת הקירות בצורה חכמה שגם מתחשבת בעתיד החדר – האם תכנס שם מיטת קומותיים? איפה יהיה מקום לשולחן כתיבה? כמה ילדים יישנו בחדר בעתיד ואיפה יהיו המיטות שלהם? האם החדר יפוצל ורק ילד אחד יקבל אותו – אם כן איך הרהיטים שלו יהיו מסודרים בחלל? תמיד כדאי לחשוב על איך החדר ייראה עוד כמה שנים ולמי הוא יהיה מיועד כדי לדעת איך לתכנן את החדר היום שיתאים להמשך בלי הרבה שינויים ותיקונים.

תכנון קדימה: השידה תצא מהחדר, הכורסא תזוז ימינה מתחת לחלון במקום השולחן ובמקום הכורסא תהיה מיטת מעבר - החדר של שהם //עיצוב: שני עינתי , צילום: ניר עינתי

4. אחסון וסדר: אם אין חדר משחקים ייעודי, וחדר השינה של הילדים מכיל גם את כל המשחקים והצעצועים שלהם בנוסף לארון בגדים – אני ממליצה בחום להשקיע ולתכנן נגרות מותאמת באופן אישי לכל האחסון בחדר. בצורה כזו אפשר להבטיח שיהיה מקום לכל חפץ, בגד ובובה בחדר ולא לנסות למצוא פתרונות אחסון שונים שרק יחמירו את הבלגאן ואת חוסר האחידות בחדר. בדרך כלל מיטות עם ארגזי אחסון נשלפים וארון קיר גדול שמתוכנן היטב יכילו את כל הציוד של הילדים. אם אתם בכל זאת לא רוצים להשקיע, נצלו את השטח הפנוי מתחת למיטה לאחסון צעצועים, בגדים או מצעים שלא צריכים להיות נגישים. אם ארון הבגדים בחדר לא מגיע עד התקרה רצוי לנצל גם את השטח מעליו לאחסון נוסף - ממליצה לאחסן בשקית אטומה ובתוך קופסה יפה עם מכסה.

5. הפרדה ואחידות: למרות שהילדים חולקים חדר אחד משותף, לכל ילד יש עדיין את תחומי העניין והסגנון שלו, בעיקר אם מדובר בבן ובת שחולקים חדר אחד משותף. כשמעצבים ומתכננים את החדר כדאי להתחשב בסגנון של כל אחד מהילדים בנפרד ולנסות לגבש את שני הסגנונות יחד למראה אחיד ומעוצב. הדרך הפשוטה ליישם זאת היא לעצב לכל אחד מהם בנפרד את החלק שלו בחדר, ולדאוג ששאר האזור המשותף יהיה אחיד ותואם.

לכל ילד הצבעוניות שלו, והמראה הכללי אחיד - החדר המשותף של ירין ורואי //עיצוב: שני עינתי , צילום: ניר עינתי

עד כאן הטיפים שלי להפעם.

גם בבית שלכם יש חדר ילדים משותף? כיצד אתם שומרים שהוא לא יהיה בלגאן אחד גדול? שתפו אותי בתגובות!

אהבתם את הטיפים, אבל עדיין לא בטוחים איך ליישם אותם?

אני אשמח להגיע אליכם ולעצב עבורכם חדר משותף וקסום שיענה על כל הרצונות שלכם, ואפילו יש לי בדיוק חבילת עיצוב מושלמת לכך!

#עיצובחדריילדים #חדראושרלילדים #חדריםמשותפים

ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: