• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

החדר של לביא: עיצוב חדר בהפתעה לתינוק


כבר כמה זמן ששלומית אומרת לי שהיא לא מרגישה שהחדר של לביא נראה כמו חדר לתינוק. כן יש את כל הרהיטים והם מאוד יפים, כן יש פרקט בחדר, יש כל מיני אקססוריז - אבל זה עוד לא זה, עוד לא מרגיש לה כמו החדר שהיא מדמיינת.

לפני שבועיים היא נתנה לי מעטפה עם כסף ואמרה לי ללכת ולהתפרע ולקנות כל מה שצריך כדי לשדרג את החדר של לביא ולהגשים לה חלום. ומי אני שאגיד לא כשנותנים לי כסף ואומרים לי ללכת לעשות שופינג?

במעטפה היה תקציב מאתגר - רק 400 ש"ח. בכל זאת, מדובר בדירה שכורה וכל הרהיטים הגדולים כבר נרכשו. עם קצת מחשבה, תכנון מוקדם מה לרכוש ומאיפה וגם אני חייבת לציין שהיה לי הרבה מזל והצלחתי למצוא את כל מה שחיפשתי בחנויות - אפילו נשארו לי כמעט 50 ש"ח עודף.

אז מה עשיתי ואיך?

1. שיניתי את מיקומי הרהיטים:

קודם כל היה ברור לי שהדבר הראשון שלא עובד בחדר זה האופן בו הרהיטים מוצבים. המיקום של המיטה היה במן כוך שנוצר בגלל שהיא הוצבה בי הקיר לכוננית. הכוננית הוצפה ליד החלון לצד שידת ההחתלה, וזה אמנם יעיל שהן צמודות, אבל במקרה הזה הרגשתי שזה חוסם את כל האור לחדר וגם יוצר מעבר מוזר. הכורסא הגדולה הוצבה ממול לשידה ונתקלים בה ממש איך שנכנסים לחדר - זה מעצים את הגודל שלה ואת הנוכחות שלה עוד יותר (כרגע הכורסא שם מטעמי נוחות, בהמשך היא תצא מהחדר ותוחלף בפינת יצירה עם שולחן קטן וכיסא).

2. איתרתי מקור השראה לעיצוב:

בשיחותי עם שלומית על החדר החלומי שלה ללביא היא ציינה שהיא רוצה משהו עם חיות וג'ונגל. בהתחלה חשבתי על מדבקות קיר, ועל קופים קטנים ועצים. אבל אחרי שראיתי את פסל הג'ירפה בכלל התחלתי לדמיין משהו אחר. פתאום היה ברור לי שצריך להיות פה חדר מאוד עדין, עם גוון שייתן קונטרה לפסל של הג'ירפה ובמקום מדבקות קיר מצועצעות - ללכת על כיוון יותר רגוע ולהכניס תמונות של חיות באווירה שלווה ונעימה. כל זה צריך להיות קשור ולהשתלב יפה עם הרהיטים שכבר יש בחדר. את שלומית לא שיתפתי בתהליך הרכישות ובמחשבה על ההשראה הסופית לעיצוב, החלטתי להפתיע אותה כך שהיא לא תדע מה מצפה לה וגם לא תדע מתי החדר יהיה מוכן.

3. הכנתי רשימת קניות:

צבע, כריות נוי, סל כביסה, תמונות, מדפון, סלסלות, אקססוריז וצמחיה מלאכותית. את כל אלו רשמתי לעצמי ופירטתי את הסגנון שבו אני מעוניינת ובאיזה חנויות אפשר למצוא. היו עוד פריטים שרציתי במקור - כמו שטיח ארוג, אבל החלטתי לוותר בשלב זה ולקנות רק את ההכרחי כדי לא לחרוג מהתקציב. הרוב המוחלט של הפריטים כמעט נרכשו בחנויות הסטוקים השונות, המסגרות נרכשו בחנות צילום והתמונות הודפסו שם, והצמחיה המלאכותית נרכשה בחנות כפר סבאית מדליקה ויפה בשם אלכסנדר (ותודה לדליה המקסימה שעזרה לי למצוא מה שחיפשתי). אחרי שקניתי את האקססוריז נשאר לי תקציב שהלך על ערכת צביעה וצבע.

4. הגעתי ליום הקמה:

שלומית הייתה בעבודה (ולא ידעה שאני מגיעה) ולביא המתוק בגן, וכך הגעתי לי בבוקר לדירה שלהם מצוידת בכל הקניות ובארגז הכלים שלי. רונן בעלה של שלומית והשותף להפתעה, הזיז עבורי את כל הרהיטים לסדר החדש: קודם כל הזזתי את השידה והכוננית למיקום שבו הייתה המיטה. את המיטה הצבתי לצד הקיר הארוך ואת הכורסא הצבתי מתחת לחלון. השינויים הללו פתחו את החדר, האירו אותו ונתנו יותר זרימה. אחרי שהכל היה מוצב במקום, התחלתי במלאכת הצביעה עם צבע טורקיזי נהדר של טמבור שמספרו 900910P. לצערי בתמונות לא הצלחתי לתפוס את הגוון המדויק שלו, אבל הוא עמוק ויפה ומזכיר ים ואני ממליצה עליו בחום. הצבע התייבש, תליתי את התמונות והמדף, סידרתי את השידה ואת הכוננית וניקיתי קצת את הרצפה. וזהו! החדר מוכן.

כתבו לי למטה - האם הייתם מוכנים שיעצבו לכם חדר בהפתעה מבלי שתדעו בכלל איך הוא יראה? או שזה משהו שהיה מרתיע אתכם?

נשים בהריון /אמהות לתינוקות ורוצות גם חדר בהפתעה? כנסו לכאן לקרוא על חבילת העיצוב המיוחדת שלי לחדרי תינוקות

#חדרלתינוק #עיצובחדריילדים #חדרבהפתעה #תקציבנמוך

ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: