• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

חדר קטן לילד גדול - עיצוב פנים לחדר של שהם


בחודש ינואר האחרון נכנסנו לבית שלנו לאחר שיפוץ גדול וממושך (פוסט מורחב על תהליך השיפוץ יעלה בהמשך לבלוג). כשרק עברנו, לקחנו איתנו את כל הרהיטים מהבית הקודם, מתוך מחשבה שקודם נתמקם, נחיה קצת בבית ונחוש אותו – נראה מה ההרגלים שלנו, איפה יש אור, איפה חסר צבע - ובהתאם לכך אעצב אותו כל פעם חדר אחרי חדר.

את עיצוב החדר של שהם דחיתי עד לקיץ משתי סיבות: ראשית, כשרק עברנו רציתי שהוא ירגיש שהסביבה שלו מוכרת, ולכן השארתי לו את כל החפצים והרהיטים מהחדר הקודם, וסידרתי אותם בחדר באופן דומה למה שהיה בבית הקודם. שנית, הוא עדיין ישן במיטת התינוק שלו – גם כי היא הייתה ענקית, וגם מטעמי בטיחות במהלך החורף (שהם מאוד אוהב ללחוץ על כפתורים של רדיאטורים ומוצרי חשמל...)

כשהקיץ הגיע, הרגשתי שעכשיו שהם שלי עשה קפיצת גדילה משמעותית: הוא יותר בוגר ופתוח לשינויים, רגיל לסביבה הביתית, ומגלה עצמאות כמעט בכל תחום – הילד כבר לא תינוק יותר ומוכן לחדר של גדולים! אני וניר בעלי החלטנו מראש שמטעמי תקציב אנחנו שומרים על רוב הרהיטים שבחדר, ומשנים רק את ההכרחי ומתמקדים בסטיילינג של אקססוריז וצבע כדי לעצב את החדר מחדש.

השינוי המשמעותי ביותר בחדר היה החלפת המיטה. אני וניר התלבטנו רבות אם להשקיע כבר עכשיו במיטה גדולה, עם ארגז אחסון ומיטת חבר נשלפת – מיטה שתשמש אותו לעוד הרבה שנים. בדרך כלל אני חושבת שזו השקעה חכמה, אבל מהכרות עם הילד שלי היה ברור שהוא צריך דווקא מיטת מעבר קטנה שהוא יוכל לעלות עליה ולרדת ממנה בקלות - מיטה שתאפשר לו להיות עצמאי ונייד, ולא תגרום לו לחשוש ממנה מפאת גודלה.

מבחינת אחסון- הצעצועים של שהם אוחסנו עד כה בתוך שידת מגירות, אך שמנו לב שלא נוח לו לפתוח אותה ולכן הוא היה משחק רק במה שהיה נגיש לו ונוח לו להוציא. כדי לתת לו יותר עצמאות בבחירת הצעצועים, לאפשר לו נגישות, וגם לעודד אותו לשחק בחדר - הוספנו כוורת סטנדרטית של איקיאה, ועכשיו הוא יכול לגשת בקלות לכל הצעצועים.

כורסת ההנקה הישנה שהיתה בחדר נצבעה בלבן, והוספתי לה גם כרית גב בצבעי אפור. הכורסא יחד עם מנורת לילה בצורת ענן מאיקיאה וקיר צבוע אפור בצורת בית מרכיבים יחדיו פינת קריאה לפני השינה.

מאוד רציתי לצבוע את הקירות בחדר של שהם באפור (בעיני זה הצבע המושלם שמתאים להכל – לכל צבע, רהיט, גיל ועוד) אבל הפעם, בניגוד לחדר הינקות שלו, לא רציתי שכל החדר יהיה אפור אלא להדגיש באמצעות צבע אזורים שונים שיש להם ייעוד שונה : פינת הקריאה ואזור המיטה והשינה. וכך צבעתי באפור צורה של בית מאחורי הכורסה, ובכך תחמתי את פינת הקריאה. את קיר המיטה צבעתי עד לגובה 90 ס"מ כדי שלא ייראה עמוס וכהה מידי, וגם כדי "להנמיך" את החדר למימדים של ילד – זה בעצם גרם לקיר להיות בפרופורציות נמוכות ואפשר לי לתלות את התמונות והמדפים בגובה נמוך ונגיש לשהם מבלי שזה ייראה לנו מוזר כמבוגרים.

לסיום ניר תלה את כל המדפים היפים, ואני הוספתי את התמונות והיצירות שהכנתי לשהם.

כששהם חזר מהגן חשפנו בפניו את החדר, והתגובה שלו עלתה על כל הציפיות שלנו – הוא היה מאושר! ואני כל כך שמחתי שהצלחתי ליצור ולעצב עבורו חדר של ילדות מאושרת.

אז בתכל'ס, כמה זמן זה לקח לי לעצב לשהם את החדר?

  1. יום אחד של תכנון, שבו הרכבתי לוח השראה, עשיתי כמה אופציות לתוכנית העמדת ריהוט, ואפילו הזזתי את כל הרהיטים בחדר כדי לראות מה עובד הכי טוב.

  2. יום אחד לשדרוג הכורסה ולהכנת יצירות אומנות ותמונות.

  3. יום אחד כדי לרכוש כוורת ומיטת מעבר ולהרכיב אותן.

  4. יום אחד להקמה של החדר – צביעה, קדיחות, ניקיון,תליית מדפים, סידור הרהיטים, החפצים והאקססוריז.

כמו שאתם רואים לא הרבה זמן בכלל – כשיודעים מה רוצים לעשות ומתכננים מראש זה רק עניין של כמה ימים עד שהחדר מוכן.

גם אתם רוצים לעצב לילדיכם חדר יפה ומקסים בתוך זמן קצר, ואתם לא יודעים מאיפה להתחיל, או שאין לכם את הזמן? רוצים שהחדר של הילדים שלכם יהיה מסודר ונעים רוצים גם להתרגש כשתחשפו בפני הילדים שלכם את החדר היפה החדש שלהם?

צרו איתי קשר עוד היום, ואגיע לביתכם לעצב לילדיכם חדר של ילדות מאושרת

#חדראושרלילדים #עיצובקירות #בתיעץ #תצוגה #עיצובפנים #וואשיטייפ #תמונות #video #אוספים #עיצובחדריילדים #חדרלפעוט #חדרנוצה #לוחהשראה

ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: