• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

שניים זה תמיד ביחד : החדר המשותף של רואי וירין


לעצב חדר ילדים משותף זה תמיד אתגר כי יש כל כך הרבה פרמטרים להתחשב בהם- בעיקר כל מה שקשור לאחסון וארגון נכון של החדר כדי שיהיה בו מספיק מרחב ל-2 ילדים לשחק, לארח חברים ולשמור על הספייס שלהם בנפרד. האתגר הזה הופך להיות כפול כשמדובר בחדר שמשותף לבן ולבת וגם כאשר יש פערי גילאים משמעותיים.

כשהגעתי לראות את החדר של רואי שעולה בקרוב לכיתה א' ושל ירין הפעוטה בת השנתיים, ראיתי חדר שמיועד בעיקר לשינה, וחוץ מריהוט בסיסי כמו: מיטה, לול, שידת החתלה וארון בגדים – לא הכיל שום צעצוע או מקום למשחק. במקרה הזה בבית כבר יש חדר משחקים, ולכן היה הגיוני שהחדר הקטן ממילא לא יכיל עוד רהיטים לאחסון צעצועים, אבל בכל זאת המחשבה שלי מאחורי העיצוב הייתה לפנות מקום בחדר בשביל שיוכלו לשחק בו ביחד ועם חברים, וגם להוסיף קצת צבעוניות ושובבות ילדותית לחדר.

החדר לפני // צילום: שני עינתי

ההשראה לעיצוב החדר נבעה מתוך הסגנון הסקנדינבי המינימליסטי שהוא מאוד טרנדי היום. כבר כשהתחלתי לעבוד על לוח ההשראה קיבלתי מאמא של ירין ורואי תמונה של קיר עם מדבקות משולשים שחורות שהיא מאוד אהבה ושמתאימים מאוד לסגנון העיצוב הזה. יחד עם זאת, היה לי חשוב להכניס עוד קצת נגיעות של צבע לחדר שגם יוסיפו לאווירת השובבות הילדותית וגם יגדירו את החלק של רואי והחלק של ירין בחדר. בחרתי 2 גוונים מנצחים שיופיעו רק באקססוריז ובטקסטיל: טורקיז לרואי ואפרסק לירין.

לוח ההשראה לעיצוב החדר // עיצוב: שני עינתי

וככה זה נראה בהדמיה // עיצוב: שני עינתי

ביום הרכישות מצאנו שטיח נהדר וטבעי בגוון של קש בהיר שאותו מיקמתי במרכז החדר כדי לעודד ולתחום מקום של משחק. רכשנו גם מסגרות מעץ טבעי באותו גוון של השטיח שבתוכן שמתי פוסטרים בגוונים שבחרתי לכל אחד מהילדים. נרכשו גם זוג סלסילות קש מאיקיאה שאליהן צירפתי פונפונים מתוקים כדי לעדן אותן ולהתאים לחדר הילדים.

שטיח טבעי מושלם מגדיר אזור משחק בחדר, וזוג כריות מתוקות שמוסיפות צבע ושובבות // צילום: שני עינתי

שדרוג פשוט לסלסות של איקיאה - פונפונים // צילום: שני עינתי

צילום: שני עינתי

מסגרת עץ פשוטה עם הדפס סקנדינבי, מדפים לבנים ומשולשים שחורים // צילום: שני עינתי

מסגרת עץ פשוטה עם הדפס בגוון אפרסקי ומדף מתכתי משולב עץ// צילום: שני עינתי

הנחתי כריות נוי מתוקות וצבעוניות על המיטות ועל הקירות תלינו מדפים שונים: חלק לבנים וחלק משולבים עץ בעיצוב מודרני נקי שמתאים לסגנון הסקנדינבי. במדפים הצבתי כמה חפצים כמו ספרים, בובות וצעצועים של הילדים – כדי להוסיף קצת מהאישיות שלהם והאהבות שלהם לתוך החדר.

צילום: שני עינתי

צילום: שני עינתי

צילום: שני עינתי

צילום: שני עינתי

צילום: שני עינתי

נהניתי במיוחד לעצב את החדר של רואי וירין בעיקר בגלל האתגרים שעמדו בפני. אני חושבת שבתוצאה הסופית התקבל חדר מעוצב ויפה, שיכול ללוות אותם שנים, וגם בעתיד כאשר מי מהם יעבור לחדר משלו – העיצוב עדיין יהיה רלוונטי ויצריך רק שינויים קטנים כמו החלפת התמונות.

צילום: ניר עינתי

צילום: ניר עינתי

צילום: ניר עינתי

גלריית התמונות המלאה של החדר נמצאת כאן

תמונות מחדרי ילדים מעוצבים נוספים אפשר לראות כאן

#עיצובחדריילדים #חדראושרלילדים #עיצובקירות

ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: