• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

על ספרים וסירים


לפני כחודש לקחתי יוזמה והלכתי עם שהם לספריה בפעם הראשונה. זה היה אחרי ששנינו התחרפנו בבית, ובחוץ היה כל כך חם שאפילו העצים חיפשו צל. חיפשתי מקום ממוזג, ששהם יוכל להתרוצץ ולשחק בו, ואני בעיקר אוכל לשבת ולנוח בעוד הוא מעסיק את עצמו ומתלהב מהדברים הקטנים שבחיים, והספריה לילדים נראתה לי כמו המקום האידיאלי (בעיקר לשונאת קניונים שכמות).

הספריה לא אכזבה – איך ששהם נכנס לממלכה הקסומה הניצוץ בעיניים התחיל להבהב, הצחוק התחיל להתגלגל והשובבות הקסומה פרצה החוצה. אני יכולה להבין אותו, אני גם מאוהבת בספריות, ובחלומות הכי עתיקים שלי בכלל רציתי להיות ספרנית.

אז ככה ישבתי לי בפינה ממוזגת, מתמוגגת מהאווירה הקסומה, בעוד ששהם מתרוצץ בין המדפים, קופץ על פופים בפינת הקריאה, מרכיב פאזלים בפינת המשחק ומבלה עם עצמו בנעימים.

כן כן, פופים בספריה!

ואז זה הכה בי!

אם אני כבר כאן, אולי כדאי לי גם לקחת ספרים לא?

מכיוון שיש לי את כל ספרי הילדים השווים שיש בבית (כאלו ששמרתי עליהם בקנאות עוד מהילדות), לא ראיתי צורך להביא עוד סיפורים חדשים בשלב זה, הרי עוד לא הקראתי לו שמינית מהספרים שיש לנו בבית (כרגע אנחנו תקועים על ברל'ה ועל פילים בכל הצבעים). אז החלטתי לחפש ספרים בנושא גמילה מחיתולים – לנו יש רק את סיר הסירים בבית, ושהם לא כל כך התחבר לנפתלי... קורה. לקחתי כמה ספרים, חלקם טובים, חלקם פחות, אבל ספר אחד היה ממש מצוין – אני הולך לשם מאת מתיו מודא. הספר ממש גאוני בעיני, כי הוא לא מדבר בכלל על הנושאים הכי ברורים חיתול- פיפי-קקי-סיר-אסלה שאצל שהם יצרו רתיעה (כי הוא הבין לאן אנחנו חותרים ופשוט לא הסכים). הספר גאוני כי היה לשהם קל להתחבר אליו, לאפרוח מתוק שהולך לשם, ולוקח איתו מלא דברים בדרך (שזה בדיוק מה ששהם עושה כל יום בדרכו אל המיטה : לוקח את כל הבית ושם על המזרון...). בספר אין רמיזה אחת על גמילה, ורק בסוף רואים את האפרוח יושב על סיר בשירותים ואומר בגאווה "הידד הגעתי", והוא נהנה כאילו הוא מקסימום בלונה פארק.

הספר הזה עשה לנו סיפתח טוב עם תהליך הגמילה, ועכשיו אנחנו בשלב שהוא מבקש בעצמו להוריד את החיתול ולשבת ולנסות – כמובן שהוא צריך שיהיו איתו צעצועים להתעסק בהם – אבל מי מאיתנו לא אוהב הסחת דעת בשירותים?

אחרי 2 סירים משעממים ו"פושטים" ששהם לא אהב, הבנתי שהילד מחפש משהו מדליק שיעניין אותו לשבת עליו, אז חיפשנו קצת ומצאנו משהו מתאים וחמוד. שהם סייע להרכיב את הישבנון שלו, ובכך הרגיש שהוא תורם וזה גרם לו אפילו לחבב ולהתחבר עוד יותר למפלצת הקטנה שמונחת על האסלה.

ואם כבר בענייני גמילה עסקינן, אז שתהיה בסטייל!

קיבצתי כמה סירים וישבנונים שהם גם נוחים ומעניינים, וגם יפים ואסתטיים שלא יפריעו לכם בחדר השירותים:

סיר מנגן של שילב , 80 ש"ח- התמונה מכאן.

סיר פינגווין מתוק , 99 ש"ח - התמונה מכאן.

סיר ברווזים, 99 ש"ח - התמונה מכאן

סיר פרה מאלי אקספרס 120 ש"ח - התמונה מכאן.

סיר אסלה לנסיכים ונסיכות של פישר פרייס , 99 ש"ח- התמונה מכאן.

מה שאנחנו קנינו בסוף - ישבנון עם מדרגה של בייבי מישל, 89 ש"ח- התמונה מכאן.


ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: