• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

שלושה כללים פשוטים לעיצוב חדר משחקים

נראה שחדר משחקים הפך להיות חדר הכרחי בכל בית שיש בו מספר ילדים קטנים. ההיגיון אומר שבחדר הזה ירוכזו כל המשחקים, הצעצועים והבובות וככה ימנע בלגן מיותר בבית או בחדרי הילדים. אז כן, החדר הזה בהחלט פותר את בעיית הבלגן ברחבי הבית, אבל הוא מהר מאוד יכול להפוך מממלכה קסומה של משחק ופנאי עבור הילדים לחדר מבולגן שלא נעים לשחק או לשהות בו.


כדי למנוע זאת אני ממליצה לשמור על 3 כללים פשוטים:

1. סדר ואחסון – ילדים קטנים אוהבים לשחק, והם עוברים מהר מצעצוע לצעצוע. חשוב מאוד להדגיש בפניהם שצריך לשמור על הסדר של החדר והמשחקים שלהם כדי שהם יוכלו ליהנות מהם לאורך זמן. יחד עם זאת, מניסיוני הבעיה מתחילה כשהם נמנעים מלסדר אחריהם כי הם טוענים שזה לא קל להם והם לא יודעים איך. לכן, אני ממליצה ליצור עבורם פתרונות אחסון נגישים ופשוטים שיקלו עליהם במלאכת הסידור. סלסילות או קופסאות גדולות שעל החזית שלהן תהיה מדבקה עם מילה ותמונה של החפצים שמאוחסנים בתוכה. בדרך זו הילדים יוכלו להכניס בקלות את החפצים לכל קופסה כזו. את הקופסאות כדאי לרכז בתוך כוורת או ארון בגובה נגיש לילדים - באיקיאה יש מלא פתרונות אחסון עם קופסאות מובנות שכדאי לשקול לרכוש עבור חדר המשחקים. מלבד זאת יש עוד המון דרכים לסדר ולארגן את כל הצעצועים והמשחקים שלהם תוכלו לקרוא הכל בפוסט שכתבתי "פתרונות לאחסון אסתטי ומעוצב לצעצועים".

2. נראות – חדר משחקים יכול להיות סתם עוד חדר לבן רגיל שמלא בכוורות של איקיאה וצעצועים בכל פינה, אבל אפשר ורצוי להפוך אותו לממלכה קסומה ומיוחדת עבור הילדים ולשפר את הנראות שלו בעזרת צבע ופריטי טקסטיל. אני ממליצה לצבוע את החדר בצבע בהיר או להדביק טפט מעניין או מדבקות קיר מיוחדות. זכרו, לא לבחור צבע/טפט מקושקש ורועש מידי, גם ככה הצעצועים מוסיפים קשת שלמה של צבעים לחדר. וילון ושטיח הם פריטי חובה בעיני, מפני שהם מרככים את החדר והופכים אותו ליותר נעים, חמים ומזמין.

3. פונקציונליות – רגע לפני שאתם מרהטים את חדר המשחקים, קחו לכם עט ודף ותרשמו מה הולך להיות בחדר הזה. איזה צעצועים הולכים להיות בו לפי סוג וגודל. האם יהיו בו משחקים גדולים כמו מטבחון מעץ? האם יהיו בו ספרים? האם הילדים יראו שם טלוויזיה? אחרי שתרכיבו את הרשימה הזו, שבו יחד עם הילדים ושאלו אותם מה הם היו רוצים שיהיה שם - במה להופעות? מראה ובר לריקודי בלט? מסלול למכוניות? בהתאם לרשימות האלו רצוי לתכנן פינות פונקציונליות בחדר: פינת אחסון עם כוורת, פינת קריאה עם מנורת לילה ומדף ספרים, פינת יצירה עם שולחן וקופסאות צבעים, פינת משחקי קופסה על השטיח, פינת מטבחון, פינת תחפושות והופעות, פינת ריקוד והתעמלות עם מזרון, פינת טלויזיה וכו' - כמובן שכל פינה יכולה להכיל מספר פונקציות של פעילות. ברגע שהחדר יחולק לפינות פונקציונליות כאלו יהיה קל לאחסן את המשחקים בצורה נכונה, ולשמור על סדר ונראות מעוצבת.

מרגישים שאתם "טובעים" בצעצועים של הילדים?

יש לכם חדר משחקים ואתם לא מצליחים לארגן אותו כמו שצריך?

שמחה להציג בפניכם את חבילת העיצוב החדשה שלי: "משחק ילדים"

חבילת עיצוב מושלמת לעיצוב ותכנון חדרי משחקים

לחצו על האייקון וקבלו עוד מידע ופרטים על החבילהברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: