• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

הדרכת DIY: קישוטי קיר לבביים


הפעם בבלוג פוסט של אהבה, או יותר נכון - לבבות.

כשנכנסים לחנויות רהיטים ועיצוב הבית אפשר לראות שאת הקירות מקשטים לעיתים כל מיני אלמנטים נחמדים שמוסיפים קצת עניין ואווירה- בעיקר אם הם ממוקמים על קירות של סלון או בחדרי שינה.

האלמנטים הללו לעיתים עולים מאוד יקר - ולא בצדק.

אז אם חשקה נפשכם ללמוד להכין אלמנטים עיצוביים שיעטרו לכם את הקירות, במינימום השקעה של כסף וזמן - השארו לפוסט הבא.

להכנת האלמנטים בחרתי להתמקד בצורה הכי חמודה שמתאימה לכל קיר בכל חדר - לב. כמו כן אני מודה בפניכם שזו צורה שמאוד קל לעבוד איתה, ולא רציתי להסתבך עם צורות יותר מורכבות.

להלן כמה מיצירותיי בארבעת הימים האחרונים (הוראות הכנה למטה):

א. לב מצופה קונכיות:

מה צריך?

1. קרטון גזור לצורת לב בכל גודת שתבחרו.

2. קונכיות וצדפים שאספתם בים בקיץ.

3. דבק פלסטי בעל דרגת הדבקה גבוהה.

4. חוט כלשהו.

הוראות הכנה: גוזרים צורת לב מקרטון, ומחוררים חור קטן בקצה העליון של הצורה למעבר חוט בשלב יותר מאוחר. מורחים בכל פעם חלק קטן משטח הלב בדבק פלסטי ומציבים מעל את הקונכיות והצדפים בסדר אקראי. לאחר היבוש, משחילים חוט דרך החור שחוררנו וקושרים.

ב. לב שזור מחוט צמר:

את התמונה הזו רציתי להכין במקור ממסמרים ולוח עץ - אך לא היו ברשותי לא מסמרים ולא לוח עץ, ולכן ניצלתי את מה שהיה לי בשפע בבית - קרטון ונעצים שקופים. אתם מוזמנים להשתמש בטכניקה ולהחליף את הקרטון בלוח עץ ומסמרים, או להשתמש בקנבס מתוח על מסגרת עם נעצים. במקום חוט הצמר אפשר להשתמש בכל חוט רקמה שהוא.

מה צריך?

1. גליל חוט צמר.

2. קרטון.

3. נעצים שקופים גבוהים.

4. מספריים ודבק.

הוראות הכנה: משרטטים על גבי הקרטון צורת לב, ונוצעים על גבי הצורה עת הנעצים במרחקים שווים. מוציאים את הנעצים, מוחקים את השרטוט והופכים את הקרטון לצד השני. גוזרים 4 רצועות קרטון בעובי 2 ס"מ ובאורך ההיקך של הקרטון, ומדביקים אותם על צידו האחורי של הקרטון ליצירת מסגרת. לאחר ייבוש, הופכים את הקרטון לצידו החיצוני ונועצים את הנעצים מחדש לפי החורים שסימנו קודם. לכשכל הנעצים הוצבו במקומם, קושרים קצה חוט צמר לאחד הנעצים ומתחילים ללפף אותו סביב השאר - לפי מתאר צורת הלב. לאחר שסיימנו להקיף את כל מתאר צורת הלב עם חוט הצמר, נתחיל ללפף בסגנון חופשי בין נעצים מקבילים וניצור דוגמאות שונות ומבולגנות.

ג. לב מצופה חוט שפגט:

מה צריך?

1. צורת לב גזורה מקרטון.

2. סליל של חוט שפגט.

3. סרט כלשהו.

הוראות הכנה: מלפפים את חוט השפגת סביב לב הקרטון באופן חופשי עד לכיסוי מלא. בסיום, קושרים היטב את החוט ומצניעים את שאריות הקשר בין החוטים שליפפנו. קושרים סרט בצבע כלשהו לגב הלב ותולים.

ד. לב מגלילי נייר עיתון:

מה צריך?

1. רצועות שוות בגודלן של נייר עיתון.

2. סלוטייפ.

3. דבק חם.

4. צבע לבן אקרילי.

5. חוט שפגט.

הוראות הכנה: גוזרים רצועות שוות בגודלן מנייר עיתון - הכי פשוט לקחת מס' דפים יחד , לסמן את העובי או האורך שרוצים ולחתוך בעזרת סכין יפנית וסרגל את כל הדפים בבת אחת. לאחר שהרצועות מוכנות ניקח בכל פעם מס' רצועות ונגלגל אותן יחד ליצירת גליל. הגלילים שניצור לא חייבים להיות שווים בעוביים - דווקא עדיף שכל גליל יהיה "שמן" או "רזה" כדי ליצור עניין. את הגלילי שאנחנו מגלגלים נדביק באמצעות סלוטייפ כדי שהוא לא ייפתח. לאחר שיצרנו כ-18 גלילים נרכיב מהם צורת לב, ונראה אם יש לנו צורך להשלים עם עוד גלילים את הצורה. את החיבור הסופי בין כל הגלילים עושים באמצעות דבק חם, ולאחר מכן צובעים בצורה מאוד שטחית ולא מושקעת את החלק העליון של הגלילים בצבע אקרילי לבן - כדי לקבל מראה דהוי ועתיק.

לאחר שהלב שיצרנו התייבש, נשחיל חוט שפגט בין חורי הגלילים העליונים, נקשור נתלה.

#the50daysofdiy

ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: