• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

קופסת לילה טוב לשינה מתוקה


נדודי שינה

שמעו סיפור: ממש לאחרונה שֹׁהַם התחיל להתעורר בלילה ולהגיע לחדר שלנו כדי לישון איתנו במיטה - שזה דבר הגיוני לכל הדעות, בעיקר לילדון כמעט בן שלוש. הבעיה היא שאני אישה מאוד רגישה לשנת הלילה שלי, ואחרי שבשנה וחצי הראשונות לחייו תפקדתי כמו זומבי מהלך בגלל חסר שעות שינה נשבעתי בי - לא עוד!

אז מצד אחד זה הכי כיף בעולם להתפנק עם הילד במיטה, וגם צריך לנצל את זה שהוא בגיל שהוא רוצה את קירבתנו. מצד שני, זה לא הכי נעים להתעורר באמצע שינה חזקה בגלל שהרגליים הקטנות שלו בועטות לך בראש (מה הקטע שלו לישון לרוחב?)

לישון לרוחב, כנראה שזה קטע של ילדים

נסיונות שווא

בהיותי אמא במאה ה-21, נעזרתי בפרופסור גוגל ודוקטור פייסבוק והגעתי לכל מיני פורומים ומאמרים של הדרכות ויועצות שינה לגיל הרך. בשורה תחתונה - אכלתי אותה. זה מן שלב כזה שכל הילדים עוברים, ותכל'ס אין כל כך מה לעשות נגד זה חוץ מלגלות הרבה סבלנות, חום ואהבה. ובכל זאת, אני רוצה לישון! אז ניסיתי כל מיני טריקים ושטיקים:

*התעוררתי יחד איתו וישבתי איתו בחדר עד שנרדם - לא ממליצה בכלל, הוא רק נשאר ער.

*נתתי לו להרדם במיטה שלנו ואז החזרתי אותו למיטה שלו כשהוא ישן - זה עבד בדיוק לשעה-שעתיים ואז הוא התעורר ובא אלינו שוב.

*פמפמתי לו לתודעה בכל הזדמנות שיש שהוא גדול וצריך לישון במטה שלו- "אני קטן, לא בא לי", זו התשובה שקיבלתי ממנו בכל פעם שרק הזכרתי את הנושא.

*המצאתי סיפור על כלבלבון שישן במלונה היפה והחמימה והמוגנת שלו - הילד קלט את המסרים הסמויים וסרב לשמוע את הסיפור אחרי 3 פעמים.

*שוחחתי איתו בגובה העיניים וניסיתי להבין מה גורם לו לבוא אלינו -"בא לי", פשוט בא לו.

*ניסיתי לשחד אותו בפרס - אבל הוא קטן מידי להבין את הקונספט.

התותחים הכבדים

נשארו לי עוד 2 כלים אחרונים בארסנל לפני שאני נכנעת:

1. ספרי ילדים מהספריה

2. קופסת לילה טוב לשינה מתוקה - מכל אינסוף השיחות שלי עם שֹׁהַם בנוגע לשינה שלו איתנו, הצלחתי להבין כמה דברים:

א. בא לו לישון איתנו

ב. הוא מפחד כשיש קולות רועשים ברחוב

ג. הוא מתגעגע ורוצה חיבוק

ד. נופל לו המוצץ והוא לא מוצא אותו

ה. הוא צריך משחק לישון איתו

אז חשבתי לעצמי - איך להעביר את כל המסקנות האלו למשהו מוחשי ומועיל? ואז צץ לי הרעיון: קופסת לילה טוב - קופסה שתהיה מונחת ליד המיטה של שֹׁהַם ושאכניס לתוכה את כל מה ששֹׁהַם צריך כדי לחזור לישון כשהוא מתעורר באמצע הלילה.

קופסת לילה טוב לשינה מתוקה

תמונה שלנו

מלא נשיקות מאמא

מוצץ נוסף

פנס לחיץ

בובה רכה

לקחתי קופסת נעליים פשוטה, צבעתי בשחור את המכסה וקישטתי בדמויות הירח והכוכבים של אלונה פרנקל מתוך ספרה המקסים: ספר הירח, והנחתי ליד המיטה שלו. כל ערב לפני השינה אנחנו פותחים את הקופסא ועוברים על תוכנה, לפעמים מוסיפים דברים כמו משחק ששֹׁהַם מאוד רוצה שיהיה לידו. לפעמים אנחנו מוצאים דברים מתוך הקופסא כי שֹׁהַם רוצה להירדם יחד איתם.

נשיקות, תמונה של אמא ואבא מחופשים לשוטרים, מוצץ, פנס, בובה וכדור ספוג. היש טוב מזה?

האם זה עזר?

כן ולא. זה עזר להוסיף טקס קבוע לפני השינה שמעלה לו את הביטחון, והוא לא מוכן ללכת לישון אם הקופסא לא לידו- אפילו כשהולכים לסבתא וסבא. יחד עם זאת הוא ממשיך להגיע אלינו למיטה אבל רק לפנות בוקר כשמתחיל קצת להאיר בחוץ (שזה כבר שיפור בפני עצמו). אני חושבת שכשהוא יגדל עוד קצת נוכל לשוחח שוב על העניין ולנסות לראות אילו פתרונות הוא רוצה להוסיף לקופסת השינה. מה שמיוחד ברעיון הזה זה שאפשר להתאים אותו לגיל של הילדים ולפחדים שלהם ולמעשה לתת להם כלי מוחשי שאיתו יוכלו להתמודד עם הפחדים שלהם באמצעות רעיונות ופתרונות שהם בעצמם ימציאו (שרביט מיוחד נגד מפלצות וכו').

אחרי שניסיתי הכל, נשאר לי רק לנסות להקריא לו כמה ספרים מהספריה, ולראות אם זה יעזור (זה בהחלט עזר בגמילה מהחיתולים). אם יש לך פתרון לתופעה הזו - ועדיף פתרון קסם ! תכתבי לי בתגובות למטה ואני אשמח לשמוע :)


ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: