• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

יומן בולט ג'ורנל או איך לתכנן את 2018 צבעונית ומסודרת


לפני 3 שנים נחשפתי לדבר המופלא הזה שנקרא בולט ג'ורנל, ומה אני אגיד לכן - זה פשוט היה הדבר שהכי חסר לי בחיים ומאז שגיליתי אותו החיים שלי (ובעיקר המוח שלי) פשוט השתפרו פלאים.

אני אישה של רשימות, יש לי רשימות לכל דבר ולכל מטרה:

1. רשימות בנאליות כמו רשימת קניות ורשימת TO DO.

2. רשימות לפי צורך מיוחד כמו אריזות למעבר דירה או קניות לקראת תינוק חדש.

3. רשימות קבועות לאירועים שחוזרים על עצמם כמו מה לקחת כשנוסעים לחופשה.

4. רשימות שהן בגדר מחשבות ושאיפות, WISH LIST ומטרות שהגדרתי לעצמי בחיים.

רואות? יצאה לי עוד רשימה של רשימות :)

אז מה זה בולט גו'רנל?

בקיצור הבנתן, הרבה ניירת, הרבה פתקים, הרבה בלגאן וצורך לסדר את המחשבות.

וכאן נכנס הפלא שנקרא בולט ג'ורנל, שבעצם מתפקד כיומן רגיל עם תאריכים ולוח שנה, אבל גם מאגד בתוכו את כל הרשימות האלה- והכל בתוך מחברת אחת עם הרבה סדר וצבעוניות. את הבולט גו'רנל אפשר להשאיר בסגנון מינימליסטי כתוב בעט שחור או עפרון בלבד ולהשתמש בו ממש כמחברת רשימות; או שאפשר כמוני לתכנן אותו מידי חודש בהתאם לצרכים שלכן ולקשקש ולאייר בו - כי זה גם חלק מהכיף.

איך מתחילים בולט ג'ורנל?

יש הרבה סרטוני הדרכה ביוטיוב, איך להתחיל בולט ג'ורנל ומה לכלול בו. כאן תוכלו לראות סרטון שאני אישית מאוד אוהבת ונעזרתי בו.

מה כדאי לכלול בבולט גו'רנל? - הכל! כל מה שאתן רוצות, החל ממעקב אחרי הוצאות כספים, מעקב קריאת ספרים, רשימות של WISH LIST, ציורים, לוחות השראה ומה שמתחשק לכן בעצם. תוך כדי שימוש תבינו מה עובד בשבילכן ומה לא, מה יותר נוח לכן ומהיר לכן לעשות (כי זו התעסקות), ומה מסדר לכן את המחשבות בצורה הטובה ביותר.

איך נראה הבולט ג'ורנל שלי?

אני משתדלת להתחיל יומן חדש בכל ינואר, ובעמודים הראשונים להכניס לוח שנה קטן שעוזר לי בהמשך לעקוב אחרי דברים שונים. לאחר מכן מגיע "שער" של חודש ינואר ולצידו דף תכנון עם לוח שנה + רשימת אירועים מיוחדים + רשימת מטרות לחודש זה (עסקיות ואישיות). בדרך כלל המשך התכנון של אותו חודש הוא על בסיס שבועי, כך שבתחילת כל שבוע אני משרטטת על גבי עמוד ריק טבלה של 7 עמודות - עמודה לכל יום, בעמוד ליד עושה רשימת מטלות עסקית ורשימת מטלות לבית, ואז מתחילה לחלק אותן לכל יום בטבלה.

מצאתי שזו הדרך הנוחה לי ביותר לארגן את המחשבות והמטלות שלי.

חייבת לציין שיש לי גם יומן בנוסף ואני בעיקר משתמשת בו לציון אירועים מיוחדים או לבדוק תאריכים (למרות שתכל'ס יומן גוגל עושה את העבודה), אבל הבולט ג'ורנל הולך איתי לכל מקום, לכל פגישת עבודה, הרצאה או השתלמות. אני עובדת איתו באופן שוטף ויומיומי, לפעמים רק רושמת ומסדרת לי את הלו"ז, לפעמים מקשקשת בו או כותבת מחשבות. זה כלי כל כך כיף ופשוט ששינה לי את החיים.

ואיזה חומרים צריך כדי להכין בולט ג'ורנל?

אוקיי, אז יש בעצם מחברת מיוחדת מנוקדת שאפשר לרכוש למשל בסוהו, או להזמין אונליין. אני גיליתי שדווקא נוח לי להשתמש במחברת משבצות עם כריכה קשה בגודל A5. מחברת פשוטה שעולה בערך 10 ש"ח, ועושה את העבודה כמו אחיותיה המנוקדות ב-100 ש"ח ומעלה. אפשר לקנות מחברת מיוחדת עם כריכה יפה (אני לא מצאתי משובצת, רק שורות), ואפשר לעטוף את המחברת לבד ולהכין כריכה בעיצוב אישי - זה מה שאני עושה בדרך כלל. השנה עטפתי את המחברת בטפט דביק שעשוי משעם (10 ש"ח מהמקסטוק), וצבעתי עליו בדוגמה של משולשים - כמה פשוט וכמה כיף!

לגבי שאר החומרים - יש טושים מיוחדים על בסיס אלכוהול שלא מכתימים את הדף, וכל מיני מדבקות מיוחדות - מי שרוצה להשקיע מוזמנת, זה כיף אבל יקר. אני מעדיפה להשתמש במדגישים, עטים, טושים רגילים ועפרונות צבעוניים וגם איך לא - בוואשי טייפ. לא חשוב במה תשתמשו העיקר שתיהנו מזה.

מחברת פשוטה שעטפתי בטפט שעם , הדבקתי מדבקות וציירתי עליה עם אקריליק

מקווה שהפוסט הזה עודד אתכן להתחיל ביומן בולט משלכן,

מאחלת לכן ש-2018 תהיה מלאה בהשראה והפתעות ומחשבות מסודרות ומאורגנות :)

#DIY

ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: