• שני עינתי - מעצבת חדרי ילדים וחדרי עבודה

בולט ג'ורנל / ציוד מומלץ

בפוסט הקודם הסברתי על סגנונות עיצוב שונים, יפים ומומלצים לעצב את דפי הבולט ג'ורנל. ועכשיו הגענו לחלק הכי שווה - בפוסט הכייפי הזה אני אראה לכם את ציוד היצירה שאני משתמשת לעיצוב הבולט ג'ורנל.

הציוד היומיומי שלי לבולט ג'ורנלינג : צילום שני עינתי

מחברת מחברת מנוקדת קלאסית לבולט ג'ורנל, מחברת משבצות או מחברת חלקה.

אני בהתחלה השתמשתי במחברת משבצות שהמשבצות שלה היו בצבע אפור (ולא כחול כמו מחברת חשבון של בית ספר) אבל זה היה לי פחות נוח בהמשך כי זה הרגיש לי מקושקש מידי בעיניים. את הבולט ג'ורנל השני שלי עשיתי על מחברת חלקה והוא יצא מאוד יפה אבל הדפים היו מאוד דקים וזה הקשה עלי להיות יצירתית ולהשתמש בצבעים שלא יעברו לצד השני. לבולט ג'ורנל השלישי שלי מצאתי מחברות ספירלה עם דפים עבים ומנוקדים במחירי מציאה ביריד עודפי כלי כתיבה של חברת דורנת. את הבולט הבא שלי אני כנראה כבר אכין על מחברת בולט גו'רנל קלאסית עם כריכה קשה שאזמין אונליין.

בבחירת מחברת מכל סוג שהוא אני ממליצה לוודא - שהדפים יהיו עבים מספיק לצביעה, הדבקה והחתמה מבלי שזה ישפיע על הצד השני. שהמחברת נוחה לפתיחה וליצירה גם באמצע שלה, כלומר שהדפים איכותיים ולא צמודים אחד לשני ככה שלא נוח לכתוב או לצייר ביניהם. כלי כתיבה

לפני הכל הכי חשוב שהם יהיו נוחים להחזיק, לכתוב ולצייר אתם. יש כאלו שמעדיפים עטים דקים 0.4 ויש כאלו שמעדיפים עטים עבים 0.7 . אני אוהבת בכתיבה את הסוג הדק ולציור את הסוג העבה יותר. יש לי עטים שחורים של כל מיני יצרנים ואני מוצאת שאלו הפשוטים שעולים גרוש וחצי הם הכי נוחים לי לכתיבה. מעבר לעטים אני משתמשת גם בעטי רפידוגרף לשרטוט של חברת PIGMA או של חברת SNOWMAN - אלו עטים שנשארו לי עוד מלימודי עיצוב פנים באמצעותם אדריכלים ומעצבים משרטטים תוכניות והם מ-ו-ש-ל-מ-י-ם לשרטוט על גבי דפי הבולט ג'ורנל: יש להם פיגמנט מאוד כהה, הם נוחים לאחיזה והם לא עוברים צד. הם מגיעים בכל מיני גדלים, אני משתמשת בעיקר ב- 0.3 לכתיבה וב0.8 לשרטוט ולכותרות. הרבה מאוד ג'ורנליסטים משתמשים בעטי שארפי לצביעה, אני מוצאת שהם די סתמיים בעיני ולא מתאימים לסגנון שלי ובמקומם אני מעדיפה טושים של קריולה - כן, הצבעים של הילדים. הם מגיעים במגוון מטורף של גוונים, ויש להם מברשת עבה עם חוד קטן בקצה שמאפשרת לכתוב עבה או דק לפי הדרך שבה אוחזים בצבע. אני קניתי סט די בסיסי של 20 טושים בערך אבל יש סטים יותר מורחבים ויותר שווים.

ציוד אקסטרא

וואשי טייפ - וכמה שיותר ממנו בכל הצבעים, העוביים והסוגים. מושלם לתחום איתו תבניות, לכתוב עליו ולהשתמש בו בעצם לכל דבר.

מדבקות- למרבה הפלא אני כמעט ולא משתמשת בהן. ולמה זה פלא? כי יש לי קופסה עצומה שמכילה בערך את כל המדבקות בארץ אבל אני לא כל כך מתחברת למראה של מדבקות על הבולט שלי. זה קצת מזכיר לי יומן כשהייתי תלמידה, ואני מעדיפה שהבולט שלי יהיה מלא ביצירות שאני עושה לבד. אבל מדבקות זה בהחלט קטע ויש היום מגוון עצום של מדבקות כל כך יפות ועדינות שיוסיפו חן ויופי לכל בולט ג'ורנל.

סרגלים ושבלונות - סרגל קטן (ועדיף שקוף) זה מאסט כדי לשרטט ולתכנן פריסות מדויקות, בעיקר כדי לא הסתמך על שרטוט ידני חופשי שיכול לפעמים לצאת עקום ולחרבש את כל העיצוב (יחד עם זאת אני מודה ומתוודה שאני לרוב לא משתמשת בסרגל ופשוט מותחת קווים בין הנקודות של היומן באופן חופשי, ודווקא זה יותר יפה בעיניי מקווים ישרים ומדוגמים).

חותמות ודיו- משהו שלא כדאי לוותר עליו ואפילו לקנות רק דיו שחור קטן וכמה חותמות בסיסיות של מספרים ואותיות שפשוט ישדרגו את הדפים וגם יקלו על מלאכת הכתיבה.


זה כמובן לא כל הציוד שיש לי. האמת שיש לי 6 מדפים עמוסי כל טוב של ציוד יצירה וכלי כתיבה, ברובם אני לא משתמשת לבולט ג'ורנל וגם באלו מתוכם שכן - אני משתמשת לעיתים רחוקות. הציוד שיש בתמונה הוא הציוד היומיומי שלי שאיתו אני יוצרת את כל הרשימות והפריסות שלי.


איפה קניתי את הכל? יש המון המון אתרים וחנויות עם ציוד יצירה יוקרתי ואיכותי שמתאים לכל מי שאוהב פלאנרים ובולט ג'ורנל. אפשר כמובן להזמין מעליאקספרס, מאמאזון ואפילו באתרי אופנה כמו SHEIN ו TOP TEN. האמת היא שאני פשוט קונה כל פעם 'על הדרך' בחנויות המקומיות. את העטים שלי קניתי בחנויות כלי כתיבה ויצירה מקומית בכפר סבא ובחיפה עוד בזמן הלימודים. את הטושים מצאתי וקניתי בכלל בחנות צעצועים כשחיפשתי מתנה לבן שלי. בכל פעם כשאני במקסטוק אני עושה סיבוב באזור היצירה ומוצאת מציאות של מדבקות/וואשי טייפ. הדבר היחיד שאני באמת ממליצה להשקיע בו זו מחברת טובה ואיכותית, כזו שיהיה כיף לכתוב בה ולקשט אותה - ואת זה אני ממליצה דווקא להזמין מאתרים שמתמחים בזה כי מאוד קשה למצוא מחברות גריד מנוקדות איכותיות בחנויות כלי כתיבה בארץ .

ברוכים הבאים לבלוג שלי
כאן תוכלו למצוא פוסטים מעניינים בנושא עיצוב חדרי ילדים, אמהות, גידול ילדים בסטייל, טיפים, הדרכות DIY והרבה השראה.
שמחה שהצטרפתם אלי, קריאה מהנה!
פוסטים אחרונים שכדאי לקרוא
נושאים עליהם כתבתי
רוצה השראה? חובה לקרוא: